G21 Harmony small

Sušička ovoce G21 Harmony small s časovačem Sušení potravin je jednou z nejstarších metod uchovávání potravin. Pomocí sušičky G21 Harmony small lze sušit nejrůznější druhy...
2 499 Kč

hranaté
Otáčivá plata
Automatické vypnutí

• , zakoupeno v G21-Vitality.cz

Za ty penize se jedna asi o nejlepsi susicku na trhu, hlavni vyhoda je ve velikosti susicich plat, moznosti nastaveni casu a teploty suseni. Co bych naopak zlepsil je plastove provedeni sasi , uvital bych pevnejsi plast. Obcas mivam strach, aby se me susicka v ruce nerozzsypala, nastesti skoro za 2 roky pouzivani se tomu tak nestalo. Vlastnil jsem totiz tuto susicku uz drive, ale byla mi uznama reklamace z duvodu vetsiho nerovnomerneho suseni. Na trhu jsem se dival i po vyrobcich konkurence, ale prislo mi, ze tato susicka je za ty penize asi nejlepsi, proto jsem ji znovu koupil. Prvni suseni planu cca za tyden, tak snad bude susit rovnomerneni nez ta predesla.

• , zakoupeno v Nakoupíte zde

plata nelze zasunout, protože oddělovací přepážka je zvlněná

• Skvělé pro přípravu RAW food
    • Suší rovnoměrně
    • Přehledný displej
    • Možnost nastavení přesného času sušení (hodiny, minuty)
    • Nastavení teploty

Za tuto cenu nejlepší možná varianta, rozhodně doporučuji.

Barva
hranaté
Otáčivá plata
Automatické vypnutí

Sušička ovoce G21 Harmony small s časovačem

Sušení potravin je jednou z nejstarších metod uchovávání potravin. Pomocí sušičky G21 Harmony small lze sušit nejrůznější druhy potravin od hub, květin, ovoce a zeleniny, bylinek až po ovocné rolky a obiloviny. Rostlinné potraviny ale zdaleka nejsou vše, co pomocí sušičky můžete dehydratovat. Je možné si usušit namarinované proužky masa nebo-li jerky, které jsou vydatnou pochoutkou na různé výlety, kempování nebo jen tak na chuť. Potraviny v sušičce potravin absorbují teplo a následně uvolňují vlhkost v podobě vodní páry. Během sušení je velmi důležité zvolit vhodnou teplotu a sušené potraviny průběžně kontrolovat, abychom v potravinách uchovali všechny důležité enzymy. Vystaví-li se potraviny příliš vysokým teplotám, enzymy se z nich vytrácejí nebo naopak při nízkých teplotách mohou potraviny začít podléhat zkáze. Sušení je alternativou jiných druhů dlouhodobé konzervace, jako je např. mražení, solení či zaváření, ale ve srovnání s nimi je méně nákladné. Sušička ovoce G21 Harmony small Vám garantuje rychlé a stejnoměrné sušení všech kousků potravin, neboť je vybavena sušícím systémem využívajícím horizontální proudění vzduchu a termostatem pro správné nastavení teploty. K sušení používejte suroviny v co nejlepší kvalitě, tedy zralé a čerstvé. Pokud ovoce není zralé, nikdy při sušení nedosáhnete dobré barvy, přezrálé ovoce a zelenina budou zase příliš měkké a kašovité. Stejně tak doporučujeme plody začít sušit v co nejkratší době po sběru. Výhodou sušiček ovoce je zejména kontrola nad tím, co sušené potraviny obsahují. Nemusíte přidávat cukr, barviva, ani konzervační látky. Sušené ovoce je velmi chutné, bohaté na živiny, dobře skladovatelné a navíc si své oblíbené potraviny můžete vychutnat i mimo sezonu. Důležitou součástí sušení je rehydratace. Sušení je proces, při kterém se potraviny zbavují vlhkosti, zatímco rehydratace je proces, ve kterém se potravinám opět vlhkost navrací a ty se tak vracejí do své původní podoby.

Sušička ovoce G21 Harmony small je velmi oblíbená u příznivců RAW stravování, neboť v potravinách zachovává živiny, které by se vařením, smažením nebo pečením zničily. Suščka je vyrobena z BPA free materiálů.

K sušičce obdržíte 8 sušících plátu + 8 sušících vložek s jemným síťováním

Specifikace: Počet plat: 8 plat Rozměr plat: 37x29 cm Výkon: 630 W Regulátor nastavení teploty: 32 - 68 °C Digitální časovač Mikroprocesorem řízený digitální display Rozměr: 46x33x27,5 cm Rovnoměrné sušení i velkých kousků potravin Jednoduché ovládání

• , zakoupeno v Nakoupíte zde

Výrobek nesplňuje to co sliboval popis
    -nesuší rovnoměrně
    -časy sušení jsou dvojnásobné
    -řemeslné zpracování otřesné
    -jednotlivé díly nelícují, takže teplý vzduch uniká postranicemi
    plata nelze zasunout, protože oddělovací přepážka je zvlněná

• Dostatečne velká
    • Plata hranatého tvaru bez středového otvoru
    • Nesuší rovnoměrně

Když si čtu ty recenze přede mnou, tak nevím, jestli nemám náhodou vadný kus. Mně teda sušička rovnoměrně nesuší. A to ani v rámci jednoho plata ani v rámci celé sušičky. Nejvíc teplé bývá poslední (nejnižší patro) a na platu jsou vždy víc a rychleji vysušené kousky umístěné vzadu. Takže je nutné přehazovat. Když sušíte kousky, tak to zas takový problém není - posbíráte ty suché, zbytek nahrnete dozadu a za chvíli je hotovo, ale u ovocných kůží se to řeší špatně, protože tu maximálně otočíte, ale střed bude vždy ve středu, takže kraje už jsou třeba vysušené až dost a střed ještě není hotový. Pyré mám rovnoměrně rozetřené, na to si dávám pozor. Takže musím okrájet kraje a zbytek tam vrátit.
    I přesto všechno jsem ale nakonec se sušičkou spokojená...už jsem se s ní naučila pracovat. Hlavně kvůli jejímu objemu a tvaru plat. Ovocné kůže totiž dělám často dětem a na kulaté plata s otvorem je docela opruz vystřihovat papír. Letos, když je velká úroda, velmi oceňuji její kapacitu. Když se tak dívám na zásobu nasušených trnek, hrušek a višní, tak se dá říct, že ji vlastně miluju :-)

• Skvělé pro přípravu RAW food
    • Suší rovnoměrně
    • Přehledný displej
    • Možnost nastavení přesného času sušení (hodiny, minuty)
    • Nastavení teploty

Za tuto cenu nejlepší možná varianta, rozhodně doporučuji.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Rychlé a rovnoměrné sušení
    • Termostat s časovačem

Se sušičkou jsem velice spokojena, suší rychle a rovnoměrně, super je časovač, není ani moc hlučná.

• rovnoměrné sušení
    • rychlé sušení
    • termostat na nastavení teploty
    • digitální časovač sušení

Sušičku jsem si pořídila na doporučení. Suším hlavně ovoce a houby. Suší moc dobře, rychle a hlavně rovnoměrně . Při sušení hub je nepostradatelná a osvědčila se dokonale.

• , zakoupeno v BioVara.cz

Suší dobře, jen některé šuplíky se hůře vyndavají a zandavají, asi se musí trochu ochodit :-)